Історія заснування Бердянського машинобудівного коледжу ЗНТУ сягає своїм корінням до початку ХХ століття.

У листопаді 1920 року в Бердянську був заснований навчальний заклад під назвою Бердянський робітничо-технічний факультет, а в січні 1922 року його перетворено в Бердянський вечірній робітничий технікум Головпрофосвіти України.

У 1930 році він був перейменований на Бердянський технікум сільськогосподарського машинобудування з денним і вечірнім відділеннями. З 1944 року — це Бердянський машинобудівний технікум, а з 1 березня 1991 року — Бердянський машинобудівний коледж, вищий навчальний заклад другого рівня акредитації.

У вересні 2007 року Бердянський машинобудівний коледж увійшов до складу Запорізького національного технічного університету.

За період своєї діяльності навчальним закладом підготовлено більше 16 тисяч професіоналів на технічних та економічному відділеннях. Серед  випускників:

— Герой Радянського Союзу льотчик Петро Сергійович  Кудар, Герой Соціалістичної Праці Костянтин  Дмитрович Пєтухов;

— доктори наук В.І. Кидалов, В.І. Бондаренко, І.М. Чаюн, О.Ф. Савченко;

— кандидати наук В.А. Романько, В.М. Денисенко, Л.П. Кур’янов, А.А. Амонс;

— директори великих підприємств В. М. Кальченко, О.В. Соіч, В.П. Безродний, О.Ф. Пасічний, В. Г. Сидоров, А.П. Жмаєв;

— провідні фахівці промислових підприємств В.Є. Гальченко, Б.С. Лисунець,  В.В. Кара, С.Г. Фіц, О.І. Лагутін, О.Ю. Дубровін.

На теперішній час на підприємствах і в організаціях міста Бердянська працює більше 300 наших випускників.

Десятиліттями створювався дружній, творчий, висококваліфікований інженерно-педагогічний колектив, здатний вести підготовку професіоналів, які відповідають сучасним вимогам.

До книги Пошани коледжу занесені імена директора технікуму довоєнних років Г.І.Єгорова, викладачів та випускників, які загинули в боях за Батьківщину в 1941-1945 роках, імена заслужених вчителів України Р.М. Базарі, А.В. Амонса, І.А. Падоріна, Г.М.Тютюми.

Багатьом мешканцям міста знайомі прізвища викладачів Ярмолюка А.І., Половця І.Ю., Фастівця Г.І., Переяславця В.І., Сушка Ф.Й., Горобченка В.Р., Іллічова В.І, Шелухи В.С., Зубця А.І., Парсова С.М., Амонса А.В., Бутенка М.В., Сеніної Н.Н., Іванова С.А., Бойка Ю. П., Матюхіна В.І., Шипульського Е.Е.,  які підготували не одне покоління висококваліфікованих фахівців.

Забезпеченню вимог високоякісної підготовки випускників сприяють традиції колективу: передавати багатий педагогічний досвід та майстерність викладачів старшого покоління молодим колегам.

Матеріальна база коледжу складається з трьох корпусів, що містять 25 лабораторій, 38 кабінетів, комплекс верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів, потужні навчально-виробничі майстерні, оснащені 110 одиницями обладнання, де студенти проходять виробничі практики, оволодівають робочою професією, навчаються токарній та слюсарній справі.

Навчальний процес оснащений сучасними комп`ютерами, студенти коледжу мають можливість використовувати Інтернет-ресурс під час підготовки до семінарських та практичних занять.

У коледжі функціонують на безоплатній основі  спортивні секції з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, в яких можуть займатися усі охочі.

Адміністрація навчального закладу забезпечує та скеровує можливість постійного оновлення та вдосконалення знань з навчальних дисциплін викладачами, комплексного навчально-методичного забезпечення предметів, створення належної матеріально-технічної бази, використання творчого потенціалу викладачів і студентів, впровадження передового педагогічного досвіду, педагогіки толерантності та взаємоповаги.

Про високу якість підготовки випускників свідчать показники захисту дипломних проектів та складання державних іспитів. Оцінки «відмінно» і «добре» отримують більше 85% студентів, а це надійна база для трудової діяльності та продовження освіти.

Бердянський машинобудівний коледж ЗНТУ – це висококваліфіковане викладання з використанням новітніх прогресивних програм і методів, це – кабінети та майстерні, які відповідають сучасним вимогам, це – цікаве дозвілля, це — сучасні спеціальності, оволодіння якими гарантує випускникам  впевненість у майбутньому.

Яндекс.Метрика